Kelio į laisvę gairės:

PrisijungimasPradinis KO ESI VERTAS?
PDF Spausdinti El. paštas

 

–––> KO ESI VERTAS? <–––

Kiek daug tenka sutikti žmonių, kurie jaučiasi nepakankamai įvertinti, dažnai net skriaudžiami. Ir nelabai svarbu, ar toks žmogus kaltininku įvardija valstybę, politikus, tėvus, mokytojus ar darbdavius, akivaizdu, kad toks žmogus save stato į aukos poziciją.

Kaip teigia Jurijus Morozas (kietas rusų verslininkas, milijonierius),– humaniškumas – tai toks elgesys, kai tu su žmogumi elgiesi ne blogiau, bet svarbiausia,– ir ne geriau, nei jis to nusipelno.

Kartais tenka išgirsti klausimus (o daug dažniau jie iš viso neužduodami, tik turima tai omeny), aš va toks... ypatingas, dvasingas, neeilinių gabumų žmogus, bet...

– Kodėl aš taip mažai uždirbu?

– Kodėl tokia prasta mano finansinė situacija?

– Kas galėtų man padėti?

– Kodėl manęs tokio ypatingo, vertingo, protingo... niekas nevertina?

– Kodėl mane taip skriaudžia, ignoruoja žiopli, mažaraščiai darbdaviai?...

Pasiūlius tokiems „ypatingiems“ imtis kurti savo nuosavą verslą, veikti savarankiškai, jie tuoj pažeria visą tiradą paaiškinimų, kodėl jiems toks kelias netinkamas. Populiariausi iš tų paaiškinimų galėtų būti tokie:

– Neturiu laiko.

– Neturiu pinigų.

– Neturiu pažįstamų, kurie norėtų su manimi bendradarbiauti.

– Nemoku pardavinėti.

– Nenoriu turėti nieko bendro su prekyba...

Paklauskite tokio „ypatingų gabumų, nepaprastai protingo ir dvasingo“ (liaupsių sąrašą galite drąsiai pratęsti patys) pašnekovo, ar jis gali kažko pasimokyti ir labai greitai įsitikinsite, kokie tie jo tikrieji „neeiliniai“ sugebėjimai...

Nelabai aišku, kaip? Gerai – paaiškinsiu smulkiau:

Paklauskite, kuo konkrečiai jis norėtų užsiimti. Labai greit įsitikinsite, kad jo interesų ratas, jo sugebėjimai visiškai nepaklausūs šiandieninėje rinkoje. Jei toks pašnekovas tikina, kad pasiruošęs išmokti ko nors naujo, pasiūlykite jam įsigyti keletą komplektų „Adidas“ treningų, porą striukių ar nors 10 Glister dantų pastos tūbelių ir parduoti tai savo kaimynams bei pažįstamiems...

Labai greit pastebėsite, kaip jo nusiteikimas išmokti kažko naujo, akimirksniu dingo... Tuoj seks kai kurie iš aukščiau jau minėtų pasiteisinimų (kas beje įrodo jo „originalių“ minčių banalumą).

Galite dar pasiklausti, kiek, jo manymu uždirbtų, tiek pardavęs eilinis turgaus ar išnešiojamosios prekybos pardavėjas? (Eilinis – ne ypatingas, be neeilinių gabumų). Atsakymas padės įvertinti jo supratimą apie mus supančio gyvenimo kasdienybės realijas.

Taip taip... toks užsiėmimas ne jam... Jis juk neeilinis. Jis ypatingas, jis labai dvasingas, protingas...

O atsakydamas į klausimą „Kodėl toks neturtingas, jeigu toks protingas?“, būtinai pabrėš, kad jis be viso kito, dar ir labai sąžiningas. O va sąžiningam tapti turtingu, jo manymu, nėra jokių šansų...

O iš kur jis žino? Juk jis niekada nebuvo turtingas...

Kad lengviau būtų susigaudyti, su kuo verta prasidėti, o su kuo išvis neverta (bent kolkas) gaišti laiko, suskirstykime žmones į keletą kategorijų (vėl remiuosi J Morozu):

– Išmintingi

– Dėmesingi

– Protingi (nemaišykite su protingai plepančiais)

– Protingai plepantys ~ eruditai, demagogai

– Kvailiai

Sudėliojau juos visus į piramidę, kuri mano manymu gerai atspindi jų kiekybinį pasiskirstymą (pagal piramidės pakopų tūrį), o tuo pačiu ir svarbumą visuomenės gyvenime (pagal aukštį).Nupiešiau piramidę, „prikabinau“ atskirų grupių įvardinimo užrašus ir tai padėjo pamatyti dar vieną tos piramidės vaizdumo įsikūnijimą.

Žiūrėkite: Užrašai „IŠMINTINGI“ ir „DĖMESINGI“ nesutilpo atitinkamose piramidės pakopose, tad juos teko rašyti šalia piramidės (t.y. išorėje).

Bet juk būtent taip yra ir su šių kategorijų žmonėmis. Jų išmintingumą ir dėmesingumą pastebi, juos tokiais įvardina kiti. Jiems patiems nerūpi kuo kažkas juos laiko, kaip juos vadina.

Jeigu tęsime piramidės nagrinėjimą pagal užrašus, tai bent pusę užrašo „PROTINGI“ manau būtų galima išnešti išorėn. Na, o jau žemiau, tiek tie protingai plepantys, labai apsiskaitę, daug žinantys, tačiau nesugebantys savo žinių pritaikyti praktikoje eruditai, tiek ir kvailiai labiausiai koncentruojasi į savireklamą. Jie labai stengiasi atrodyti protingais, kartais net dėmesingais (tai jiems sekasi gerokai sunkiau).

Išmintingi jiems per toli, tad nelabai nutuokia juos egzistuojant. Todėl aišku nė nesistengia kažkaip tokių vaidinti, o jeigu ir įvardija save išmintingais, tai jiems tas epitetas tolygus „protingi“.

O dabar paprastas klausimas: – Kas geriau; žinojimas, ar nežinojimas?

Atsakyk į šį klausimą pats...

O prieš perskaitydamas mano atsakymą, padaryk 10 atsispaudimų (skaičių galima koreguoti priklausomai nuo asmeninio pajėgumo).

Kas labai nenorite atsispaudinėti, galite vietoj šio pratimo padaryti pritūpimus.

Pirmyn!

Taip taip... eik ir padaryk.

Veiksmas labai padeda suvokimui...

... Dabar mano atsakymas, beje, labai paprastas: „Dažniausiai geriau nežinojimas“. ? ? ? ! ! !

Kodėl?

Vaikas, kuris nieko nežino (beje, būtent todėl ir labai dėmesingas), per pirmus du – tris savo gyvenimo metus išmoksta vaikščioti, kalbėti, daug ką daryti, sužino apie 95% to, kas svarbiausia, apie jį supantį pasaulį. Per tolesnio gyvenimo dešimtmečius paprastai tas įgyjamų sugebėjimų procentas labai sparčiai mažėja.

Jeigu Tau pasiūlysiu suvalgyti obuolį, tai Tu arba nori, imi ir valgai, arba nenori – atsisakai.

Bet jeigu paklausiu, ko nori; obuolių, kriaušių, apelsinų, vynuogių, slyvų ar bananų, tada jau žymiai sunkiau pasirinkti.

Panašiai dažniausiai gaunasi ir su informacija. Kuo žmogus daugiau žino, tuo jam sunkiau kažką iš tų žinių pritaikyti praktikoje. Nesusivokdamas ką daryti, paprastai žmogus nusprendžia, kad norint turėti iš tų žinių kažkokios naudos, reikia dar kažką sužinoti. Kuo daugiau skaito, aiškinasi, studijuoja įvairias teorijas, tuo labiau tolsta nuo tų savo žinių pritaikymo ir tuo labiau ima pagunda pradėti dalintis tomis savo žiniomis su kitais, stengiantis įrodyti, kad jis ne toks žioplys, kaip visi, kad jis daug žino... Tik va... niekas jo nevertina, nepripažįsta, nenori jam už tas žinias tinkamai sumokėti...

Turbūt girdėjote istoriją apie Buridano asilą?...Cituojant mūsų straipsnius prašome pateikti nuorodą į originalą.

http://aistis.eu


Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo Spam'o, jums reikia įjungti Javaskriptą, kad matytumėte tai

//