Ačiū, Tomai, už komentarą, už iniciatyvą.
Tamsta rašai: „ Siūlyčiau pridėti prie jūsų idėjos ir specialias mokyklas“, tad, kiek supratau, neperskaitei viso pdf dokumento, kurį galima rasti (kaip ten rašiau) paspaudus „video“.
Arba tiesiog čia:
arba nukopijavus šį adresą:
http://aistis.eu/images/stories/mona/dokumenta/lietuva2030.pdf
Pastaba:
Dabar, kai jau yra paskelbta „Aisčio“ sukurta strategija, apie tai išsamiau paskaityti galima joje:
http://aistis.eu/images/stories/mona/zheme/lietuva2100_1.pdf
Mokykla, visa ugdymo tvarka yra būtent svarbiausias, kertinis mano pasiūlymo akmuo. O dėl įgyvendinimo... tamsta supratai gana teisingai; taip kuriasi gyvenvietė, kurioje žmonės gyvena darnoje su gamta, draugiškai su kaimynais. Kartu kuria savo geresnį gyvenimą, geresnius tarpusavio santykius, kartu ugdo vaikus... Visi drauge kuria to nedidelio regiono savivaldą.
Ir įsivaizduok... to regiono žmonės po kurio laiko jau gyvena daug geriau, turtingiau, įdomiau už visus aplinkinius. Tai pastebėję žmonės nori prisijungti prie mūsų. O kad mes juos priimtume į savo bendruomenę, jie turi sutikti su mūsų tvarka, su mūsų keliamais reikalavimais.
Sutikdami su tuo, žmonės pripažįsta, priima mūsų tvarką, mūsų savivaldą. Taip regionui plečiantis, plečiasi ir mūsų regiono savivaldos valdoma teritorija (aišku, pagal poreikius kažkiek išplečiant ir tos savivaldos struktūrą). Sakykime, po 30 metų šis regionas apima jau pusę Lietuvos. Gal dar Seimas, Vyriausybė, formuojami pagal dabartinę demokratiją ir veikia. Bet jų reikšmė jau stipriai sumažėjusi.
Visi Lietuvos gyventojai greitai įsitikina mūsų tvarkos pranašumais. Sakykime, praėjus dar 10 metų regionas išsiplečia visoje Lietuvoje.
Kam beatstovaus Seimas?... Jis tiesiog taps nebereikalingas... Išsiskirstys. Niekas jiems nebemokės atlyginimų, jų neberinks, nes yra geresnė, teisingesnė valdžia (savivalda), kuri padėjo žmonėms sukurti geresnę tvarką, atvedė į geresnį gyvenimą.
Jų valdymą, nustatytą, gerai apgalvotą tvarką žmonės priėmė savo noru. Visi, įsijungdami į tą regioną sutiko su ta tvarka. Išreiškė savo pritarimą.
Tai būtų lyg referendumas, kuriame dalyvavo visi gyventojai (na, bent jau visų šeimų atstovai). Tad čia tikrai nekvepia jokia revoliucija ar perversmu. Sunku trumpame komentare viską detaliai aprašyti, Bet, iš to, ką čia surašiau, gerai pamąstęs, kiekvienas gali nesunkiai sumodeliuoti tą perėjimo į geresnę, kito kokybinio lygmens tvarką. |